Úvaly

Město Úvaly, město v zeleni

Malé moderní město Úvaly leží na východním okraji Prahy na hlavní železniční trati směr Kolín. Díky své poloze, moderní výstavbě, rozrůstající se infrastruktuře a současné modernizaci jsou nyní atraktivní lokalitou.

Úvaly jsou oblíbeným místem pro velké množství cyklistických tras křižujících okolní lesy a rybníky, zejména přírodní rezervaci Klánovický les a přírodní park Králičina – Škvorecká obora. Nově zrekonstruované koupaliště si díky svému přírodnímu rázu, velkou nabídkou občerstvení, Orange baru, aqua fitness a hudebním i sportovním akcím získalo velkou popularitu.

Kultura

Kulturní kalendář Úval je plný akcí. Na podzim se koná Jablkobrani a  Posvícení. Populární akcí, se stal již před několika lety Úvalský kotlík, soutěž teamů ve vaření toho NEJlepšího guláše. Pravidelnou letní akcí jsou Čtvrteční špekáčky na Dobrým místě kombinované s koncerty pod širým nebem. Highland games Úvaly si už po dvou ročnících také získaly svou popularitu. Každé léto funguje letní kino a pravidelně v září se tu koná koncert Divokej Bill doma.

Velkou úvalskou chloubou je skupina Divokej Bill v čele s frontmanem Vaškem Bláhou, skupina Medvěd 009 a bez Univers party band by to také nebylo ono.

Gastronomie

Velkým bonusem pro město je zvyšující se úroveň gastronomie.
Nejvíce úvaláků nakrmí Hospoda Na dobrým místě s klasickou českou kuchyní a obědovým menu.

Bistro na náměstí je vyhlášené pro svoje geniální gelato, italskou kávu a něco menšího k zakousnutí během dne. Svůj zápis do Gastromapy Lukáše Hejlíka si plně zasluhuje.

Zástupcem italské kuchyně je Positano, Pizzeria a Ristorante. Na náměstí nám nechybí ani cukrárna se skvělými zákusky, ta Miluščina je oblíbená již více než 10 let. Profil vylepšuje i Kvapil cafe a bistro s denní nabídkou a Italská prodejna La Nostra Passione s malým posezením. V Úvalech  funguje Sushi restaurace s rozvozem a nově otevřený věčně plný Kebab Istanbul. Nepostradatelný je Orange bar, který má otevřeno, dokud má někdo žízeň. Pokud si někdo potřebuje zařádit, Duble Double music club na Homolce se o to postará.

Úvalskou gastronomii teď ošperkoval i nově otevřený Pivovar Libertas.

V Úvalech se dobře žije, dobře daří a nejvíc dobře paří!

A k tomu pivovar patří!


Volba je na tobě
  • Copyright © 2019 Libertas Všechna práva vyhrazena